Dollari bie, jeni rritet

25/04/2019 9:23 AM 0 komente

Jeni avancoi kundrejt dollarit mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 111.99, jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishte në nivelin 98.189 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1158 euro për dollarë amerikanë.

Ndërsa kundrejt jenit, euroja humbi 0.4 për qind dhe u këmbye me 125.02 euro për jen.

Dollari australian ishte thuasje në të njetat nivele të një dite më parë kundrejt dollarit amerikan, dhe u këmbye me 0.7019 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari kanadez u këmbye me 1.3487 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of