Dollari bie, jeni rritet

25/06/2019 9:11 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të marte kundrejt jenit. Ai ra me 0.35 për qind dhe u këmbye me 106.93 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët që prej fillimit të janarit të këtij viti.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit, ra në nivelin e tij më të ulët të tre muajve të fundit, në 95.943 . DXY, duke shënuar kështu një humbje prej 1.7 për qind gjatë pesë sesioneve të fundit.

Monedha e përbashkët, euro, shënoi nivelin e saj më të lartë në këto tre muajt e fundit kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.14105 euro për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan humbi pikë kundrejt frangës zviceriane dhe u këmbye me 0.9710 dollarë amerikanë për franga, njëkohësisht edhe nvieli i saj më i ulët që prej shtatorit të kaluar.

Ndërsa kundrejt euros, franga zviceriane ishte në nivele të qëndrueshme dhe u këmbye me 1.1072 franga zviceriane për euro.

Paundi britanik u këmbye me 1.2743 dolalrë amerikanë. Ndërsa kundrejt euros, paundi britanik u këmbye me 89.455 euro, duke iu afruar kështu nivelit të tij më të ulët të këtyre pesë muajve të fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of