Dollari bie, jeni rritet

11/07/2019 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt jenit. Ai ra me 0.35 për qind dhe u këmbye me 108.080 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin 97.001 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u rrit me 0.1 për qind, dhe u këmbye me 1.1263 euro për dollarë amerikanë.

Dollari australian ishte i qendrueshëm kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6962 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Paundi britanik shënoi rritjen e tij më të lartë në këto gjashtë muajt e fundit kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2529 paund britanik për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of