Dollari bie, jeni rritet

14/08/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai ra me 0.3 për qind dhe u këmbye me 106.48 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit, ishte në nivele të qëndrueshme në 97.822 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1169 dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2062 dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.2 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 72.45 dollarë australinë për jen.

Kundrejt jenit, paundit britanik ra me 0.2 për qind dhe u këmbye me 128.50 paund britanik për jen.

Yuan-i kinez ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u 7.0331 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of