Dollari bie, jeni rritet

16/09/2019 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit, ku ky i fundit avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 107.83 jen për dollarë amerikanë.

Moendha e përbashkët, euro, ishte pranë nivelit të saj më të lartë të këtyre tre javëve të fundit kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.247 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.1 për qind, duke shkuar në nivelin prej 98.126 . DXY.

Dollari australian ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Dollari kanadez avancoi me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3233 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë. Kruna norvegjeze u rrit me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 8.9363 kruna për dollarë amerikanë.

Franga zvicerian avancoi me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.9883 franga për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2486 paund për dollarë amerikanë.

Në indi, rupi ra me 0.7 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Yuan-i kinez ra me 0.25 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0631 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of