Dollari bie, jeni rritet

12/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të marte lundrejt jenit dhe u këmbye me 109.26 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin e qendrueshëm prej 98.224 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, rikuperoi mëngjesin e sotëm kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1038 euro për dollarë amerikanë, duke u larguar kështu nga niveli i saj i ulët i tre javëve të fundit.

Paundi britanik u këmbye me 0.8582 euro. Ndërsa kundrejt dollarit amerikan ai u rrit me 0.6 për qind dhe u këmbye me 1.2856 paund britanik për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re avancoi me 0.6 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6326 NZD për USD.

Kurse dolllari australian humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6832 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9959 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of