Dollari bie, jeni rritet

20/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë edhe mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.47 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin e qendrueshëm prej 97.886 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1074 dollarë amerikanë.

Dollari amerikan rikperoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit australian dhe u këmbye me 0.6818 dollarë amerikanë për dollarë australianë.

Dollari amerikan avancoi me 0.1 për qind edhe kundrejt dollarit të Zelandës së Re dhe u këmbye me 0.6419 USD për NZD.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0337 dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët në më shumë se dy javët e fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of