Dollari bie, jeni rritet

22/11/2019 8:32 AM 0 komente

Edhe mëngjesin e kësaj të premteje, jeni fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 108.62 jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.05 për qind, duke shkuar në 97.941 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.06 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1066 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2914 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0313 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of