Dollari bie, jeni rritet

03/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit, duke shënuar kështu nivelin e tij më të ulët të javës së fundit. Ai u këmbye me 109.18 dollarë amerikanë për jen.

Dollari amerikan humbi pikë edhe kundrejt euros dhe u këmbye me 1.1075 dollarë amerikanë për euro, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët në këto dy javët e fundit.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.905. DXY.

Paundi britanik u këmbye me 1.2946 dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.34 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6842 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Reali brazilian avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 4.2230 real brazilianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0393 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of