Dollari bie, jeni rritet

27/12/2019 9:50 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit, dhe u këmbye me 109.48 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit humbi pikë duke shkuar në nivelin prej 97.440 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.11 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3002 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian u këmbye me 0.6956 dollarë amerikanë.

Ndërsa dollari I Zelandës së Re u këmbye me 0.6681 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of