Dollari bie, jeni rritet

06/01/2020 9:32 AM 0 komente

Jeni fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan,mëngjesin e ditës së sotme dhe u këmbye me 107.77 jen për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishte në nivelin prej 96.839 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1172 dollarë amerikanë.

Ndërsa kundrejt jenit, monedha e përbashkët u këmbye me 120.61 euro për jen.

Franga zviceriane u këmbye me 1.0824 euro.

Paundi britanik u këmbye me 1.3076  dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me  6.974 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of