Dollari bie, jeni rritet

08/01/2020 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan hubi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai ra me 0.11 për qind dhe u këmbye me 108.30 dollarë amerikanë për jen.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.03 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1147 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.06 për qind, duke shkuar në nivelin prej 96.949.DXY.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9707 dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Yuan-i kinez u këmbye me 6.9460 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of