Dollari bie, jeni rritet

21/01/2020 9:02 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai ra me 0.2 për qind dhe u këmbye me 109.97 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin e qendrueshëm prej 97.599 . DXY.

Kundrejt euros, dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të marte dhe u këmbye me 1.1092 dollarë amerikanë për euro.

Paundi britanik u këmbye me 1.3011 dollarë amerikanë.

Yuani kinez ra me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9039 yuan për dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6865 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Ndërsa dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.6607 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of