Dollari bie, jeni rritet

30/03/2020 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit dhe u këmbye me 107.87 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.7 për qind, duke shkuar në nivelin prej 98.992 . DXY.

Dollari amerikan avancoi me 0.4 për qind kundrejt yuanit kinez dhe u këmbye me 7.1132 dollarë amerikanë për yuan.

Dollari kanadez u dobësua me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Dollari australian ra me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6141 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.242 paund britanik për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of