Dollari forcohet, jeni bie

03/04/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.06 për qind dhe u këmbye me 111.38 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.19 për qind, duke shkuar në 97.176. DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u rrit me 0.18 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1222 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ishte në nivele të qëndrushme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3136 paund britanik për dollarë amerikanë.

Lira turke u këmbye me 5.6185 lira për dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.35 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7097 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Edhe kundrejt jenit, dollari australian avancoi me 0.55 për qind dhe u këmbye me 79.17 dollarë amerikanë për jen.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of