Dollari i dobet nxit biznesin me SHBA

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Importet nga SHBA-të janë dyfishuar në katër muajt e parë të këtij viti. Tregtarët: Amerika tashmë është më e lirë dhe për më tepër është e lehtë të bësh biznes nteresi i Shqiperise per tregun e Shteteve te Bashkuara te Amerikes po rritet me renien e vleres se dollarit. Ndonese çmimet jane rritur, forcimi i lekut ndaj dollarit po e ben me interesant tregun e larget amerikan. Gjate kater muajve te pare te ketij viti importet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of