Dollari i njëjtë, pound dhe euro me rënie

03/11/2017 9:19 AM 0 komente

Investitorët në valutë u nënshtruan në mënyrë të barabartë, duke e lënë dollarin amerikan të njëjtë ndaj shumicës së bashkë-monedhave, ndërkohë që të ardhurat e Thesarit kanë rënë, shkruan Reuters.

Kundër një shporte prej 6 valutave, dollari shkoi 94.664 .DXY pas një jave që u tregtua më lart.
Ajo ishte gjithashtu e qëndrueshme në jen në 114.00 JPY.

Poundi pësoi rrëshqitjen më të madhe në euro, pas njoftimit të Bankës së Anglisë për rritjen e normave të interesit, niveli me i ulët që nga tetori i vitit të kaluar, ra në 89.19 EURGBP = D4. Kundrejt dollarit amerikan u rrit me 1.45 %, në $ 1.3070 GBP. Ndërsa euro, kundrejt dollarit, ka pësuar një rënie të lehtë prej 0.08%.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of