Dollari i qendrueshëm, euro bie

24/07/2019 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.13 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin 97.735 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, humbi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1144 euro për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët në dy javët e fundit.

Paundi britanik u këmbye me 1.2441 dollarë amerikanë.

Dollari australian ra në nivelin e tij më të ulët të 12 ditëve të fundit kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6978 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.8834 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of