Dollari i qendrueshëm kundrejt jenit

17/10/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt jenit, duke u këmbyer me 108.72 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 98.075 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro u këmbye me 1.1071 dollarë amerikanë, duke qendruar kështu pranë nivelit të saj më të lartë të shënuar në më shumë se një muaj.

Sterlina ra me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2762 sterlina për dollarë amerikanë.

Franga zviceriane avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.9934 franga zviceriane për dollarë amerikanë.

Dollari australian fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6785 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Edhe dollari i Zelandës së Re fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e kësaj të enjteje dhe u këmbye me 0.6294 NZD për USD.

Yuan-i kinez humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0975 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of