Dollari i qendrueshëmndaj euros

05/04/2021 11:39 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qendrueshme mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt euros dhe u këmbye me 1.1760 dollarë amerikën për euro, nivel ky që është shumë pranë atij më të lartë të arritur në 5 muajt e fundit.

Kundrejt jenit dollari amerikan u këmbye me 110.62 dollarë amerikanë për jen, jo shumë larg nivelit të tij më të lartë gjatë këtij viti.

Paundi britanik ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit dhe u këmbye me 1.3826 paund për dollarë.

Kundrejt frangës zviceriane, dollari shënoi rritje dhe u këmbye me 0.9430 dollarë për franga zviceriane.

Dollari Australian avancoi kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7613 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.7027 dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjatë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 93.015 .DXY.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of