Dollari i qendrueshmëm, euro rritet

26/04/2019 9:17 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qqndrueshme mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit, dhe ai u këmbye me 111.61 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi me 0.8 për qind, duke shkuar në 98.145 . DXY, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë që prej majit të 2017.

Monedha e përbashkët avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1142 euro për dollarë amerikanë. Gjatë kësaj jave që lamë pas ajo shënoi një rënie prej 1 për qind.

Paundi britanik avancoi me 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2905 paund për dollarë amerikanë, njkohësisht edhe rikuperimi i tij më i lartë në më shumë se një javë.

Dollari australian avancoi me 0.15 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7027 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of