Dollari rritet, euro bie

21/08/2019 9:07 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 106.460 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin e qendrueshëm prej 98.213 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro u këmbye me 1.1090 dollarë amerikanë.

Sterlina u këmbye me 1.2150 dollarë amerikanë.

Dollari australian u këmbye me 0.6779 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of