Dollari rritet, euro bie

15/04/2021 10:33 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje ndaj monedhës së përbashkët mëngjesin e kësaj të enjteje.

Ai u rrit me 0.1 për qind dhe u këmbye me 1.1967 dollarë amerikanë për euro.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivele të qendrueshme.

Paundi britanik u këmbye me 1.3783 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.527 yuan kinez për dollarë amerikanë.

Dollari Australian u këmbye me 0.7716 dollarë amerikanë, duke shkuar kështu pranë nivelit të tij më të lartë në tre javët e fundit.

Dollari i Zelandës së re u këmbye me 0.7147 dollarë amerikanë, niveli më i lartë që prej 23 marsit të këtij viti.

Jeni avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 108.82 jen për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of