Dollari rritet, euro bie

28/04/2021 8:27 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt euros. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.2067 dollarë amerikanë për euro.

Indeksi i dollarit amerikan, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit u rrit me 0.2 për qind.

Dollari amerikan avancoi me 0.2 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.97 dollarë amerikanë për jen.

Paundi britanik ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3874paund britanik për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.487 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of