Dollari rritet, jeni bie

11/06/2018 9:22 AM 0 komente

Dollari kanadez ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2967 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë.

Monedha euro avancoi me 0.25 për qind mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.1797 euro për dollarë amerikanë.

Edhe dollari amerikan avanci mëngjesin e sotëm kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 109.80 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind në 93.470 .DXY.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of