Dollari rritet, jeni bie

13/02/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 110.705 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit u rrit me 0.1 për qind, duke shkuar në 96.667 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1336 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2902 paund për dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7120 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of