Dollari rritet, jeni bie

22/02/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit dhe u këmbye me 110.73 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishtë i qendrueshëm mëngjesin e kësaj të premteje në 96.602 . DXY.

Dollari austrlian avancoi me 0.06 për qind kundrejt dollarit amerikan duke u këmbyer me 0.7092 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.1 për qind mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1337 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of