Dollari rritet, jeni bie

15/05/2019 9:22 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.65 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit mëngjesin e sotëm ishte në nivelin 97.524 . DXY.

Monedha euro avancoi me më pak se 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1208 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me më pak se 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2909 paund britanik për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9028 yuan për dollarë amerikanë.

Dollari australian humbi 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6928 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of