Dollari rritet, jeni bie

13/08/2019 10:07 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të marte kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.1 për qind dhe u këmbye me 105.495 dollarë amerikanë për jen.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.25 për qind kundrejt dollarit dhe u këmbye me 1.1188 euro për dollarë amerikanë.

Dollari Australian ra me 0.15 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6759 dollarë auatralianë për dollarë amerikanë.

Pesoja argjentinase humbi pikë kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e kësaj të marte. Ajo ra me 0.15 për qind dhe u këmbye me 52.15 peso për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit u rrit me 0.1 për qind.

Yuan-i kinez ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.1028 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of