Dollari rritet, jeni bie

11/09/2019 9:13 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 107.795 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe nvieli i tij më i lartë në më shumë se gjashtë javëte  fundit.

Monedha e përbashkët, euro, ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1047 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2361 dollarë amerikanë, duke shkuar kështu pranë nivelit të tij më të lartë të këtyre gjashtë javëve të fundit.

Indeksi i dollarit amerikan ishte mëngjesin e ditës së sotme në nivelin 98.332 . DXY.

Woni i Koresë së Jugut u këmbye me 1193.35 won për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of