Dollari rritet, jeni bie

12/09/2019 9:13 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.175 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në më shumë se gjashtë javët e fundit.

Monedha e përbashkët, euro ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1014 euro për dollarë amerikanë.

Sterlina u këmbye me 1.2328 dollarë amerikanë.

Lira turke humbi pikë kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e kësaj të enjteje dhe u këmbye me 5.7575 lira për dollarë amerikanë.

Yuani kinez shënoi nivelin e tij më të lartë të këtyre tre javëve të fundit kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0739 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of