Dollari rritet, jeni bie

18/10/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.56 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në këto dy javët e fundit.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin e ulët prej 97.599 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, ishte në nivele të qendrushme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1123 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan, duke shënuar kështu nivelin e tij më të lartë të këtyre pesë muajve të fundit. Paundit britanik u këmbye me 1.2853 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0779 yuan për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan u këmbye me 0.9873 franga zviceriane, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët që prej 25 shtatorit të këtij viti.

Lira turke u forcua kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 5.8180 lira turke për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of