Dollari rritet, jeni bie

05/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të marte kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 108.80 dollarë amerikanë për jen.

Ndërsa kundrejt frangës zviceriane ai u rrit me 0.17 për qind dhe u këmbye me 0.9895 dollarë amerikanë për franga zviceriane.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2902 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2902 paund britanik për dollarë amerikanë.

Yuani kinez avancoi me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.998 yuan për dollarë amerikanë.

Dollari australian u këmbye me 0.6884 dollarë australinë. Ndërsa kundrejt jenit, dollari australian avancoi me 0.15 për qind dhe u këmbye me 74.92 dollarë australianë për jen.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of