Dollari rritet, jeni bie

15/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.17 për qind dhe u këmbye me 108.57 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.2 për qind, duke shkuar në nivelin prej 98.143 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1023 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2879 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0167 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of