Dollari rritet, jeni bie

18/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit dhe u këmbye me 108.81 dollarë amerikanë për jen.

Monedha e përbashëkt, euro, u këmbye me 1.1063 dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2926 dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin prej 97.905 .DXY.

Dollari australian humbi 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6809 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Ndërsa dollari i Zelandës së Re fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6400 NZD për USD.

Yuan-i kinez u humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0106 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of