Dollari rritet, jeni bie

25/11/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.1 për qind dhe u këmbye me 108.76 dollarë amerikanë për jen. Ndërsa kundrejt euros, dollari amerikan u këmbye me 1.1012 dollarë amerikanë për euro.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishte në nivelin prej 98.278 . DXY.

Sterlina avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2847 sterlina për dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6796 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6421 NZD për USD.

Ndërsa kundrejt jenit, dollari I Zelandës së Re avancoi me 0.4 për qind dhe u këmbye me 69.83 NZD për jen.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0356 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of