Dollari rritet, jeni bie

13/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.7 për qind dhe u këmbye me 109.60 dollarë amerikanë për jen.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1176 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dolalrit amerikan, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit humbi pikë, duke shkuar në nivelin prej 96.792 .DXY.

Paundi britanik avancoi me 2.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3460 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari ra me 1.2 për qind kundrejt yuan-it kinez dhe u këmbye me 6.9607 dollarë amerikanë për yuan.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of