Dollari rritet, jeni bie

17/12/2019 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të marte kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.05 për qind dhe u këmbye me 109.56 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.1143 dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.7 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3236 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6868 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Ëon-i i Koresë së Jugut avancoi me 0.15 për qind kundrej dollarit amerikan dhe u këmbye me 1,166.10 ëon per dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of