Dollari rritet, jeni bie

10/02/2020 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.1 për qind, dhe u këmbye me 109.79 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin e qendrueshëm prej 98.651 . DXY.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1. 0949 dollarë amerikanë.

Dollari australian u rrit me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6706 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari I Zelandës së Re avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6410 NZD për USD.

Yuani kinez avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9897 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of