Dollari rritet, jeni bie

25/02/2020 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit dhe u këmbye me 110.82 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 99.321. DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.0862 dollarë amerikanë, duke shënuar kështu rritje nga niveli i saj i ulët i disa ditëve më parë.

Paundi britanik avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2949 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian dhe ai i Zelandës së Re avancuan secili me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan. Edhe yuani kinez avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan. Woni i Koresë avacnoi kundrejt dollarit amerikan, duke lënë pas kështu humbjet e shënuar javën e kaluar.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of