Dollari rritet, jeni bie

26/02/2020 9:02 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.1 për qind dhe u këmbye me 110.37 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishtë në nivelin prej 99.081 .DXY.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.08815 dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2974 paund britnaikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian u këmbye me 0.6603 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of