Dollari rritet, jeni bie

02/03/2020 9:02 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 108.28 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan qëndroi në nivelin prej 97.976 pikësh.

Monedha e përbashkët, euro, avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1045 euro për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.6527 dollarë amerikanë, njëkohësisht pranë nivelit të tij më të ulët të këtyre 11 muajve të fundit.

Dollari i Zelandës së Re ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6233 NZD për USD.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of