Dollari rritet, jeni bie

03/04/2020 10:03 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.6 për qind dhe u këmbye me 108.55 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi me 0.7 për qind.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.6 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.079 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2273 paund për dollarë amerikanë.

Pesoja meksikane ra me 1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 24.429 peso meksikane për dollarë amerikanë.

Edhe lira turke ra po me 1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.6725 lira turke për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of