Dollari rritet, jeni bie

09/04/2020 10:03 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.1 për qind, dhe u këmbye me 108.91 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind.

Monedha e përbashkët, euro, u këmbye me 1.0854 dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2415 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Rubla ruse avancoi me 1.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 73.99 rubla ruse për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of