Dollari rritet, jeni bie

06/04/2021 12:39 PM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.3 për qind dhe u këmbye me 110.46 dollarë amerikanë për jen.

Monedha euro ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me1.1813 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.2 për qind.

Paundi britanik ra me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3825 paund britanik për dollar amerikanë.

Dollari Australian u këmbye me 0.7647 dollarë australianë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of