Dorëhiqen ministrat teknikë

16/08/2017 4:23 PM 0 komente

Pas përfundimit të raportit për standardin e zgjedhjeve të përgjithshme, ministrat teknikë kanë dhënë dorëheqjen, sipas raportimit të mediave.

Ministrat teknikë u bënë pjesë e kabinetit pas marrëveshjes midis kryeministrit, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha më 17 maj, në formë garancie për të siguruar monitorimin e administratës dhe garantimin e standardeve zgjedhore.

 

Emrat e ministrave teknikë:

Zv/Kryeministre Ledina Mandia

Ministër i  Brendshëm Dritan Demiraj

Ministër i Financave Helga Vukaj

Ministër Drejtësie Gazmend Bardhi

Ministër i Arsimit Mirela Karabino

Ministër i Shëndetësisë Arben Beqiri

Ministër i Mirëqenies Sociale Xhuljeta Kërtusha

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of