Dosier – 100 vjet tregti

12/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dashnor Kaloçi Revista Monitor vijon publikimin e disa pjeseve nga studimi i panjohur i albanologut te famshem gjerman, Johan Geroge Von Hann, i cili per here te pare u publikua ne vitin 1943 nga revista periodike “Leka”, qe dilte ne Tirane, me titullin: “Shqipnija tash njeqind vjet”. Nga hulumtimet e studimet e shumta te bera per Shqiperine, te cilat rrokin qe nga gjysma e dyte e shekullit XVIII dhe dhjete dekada me pas, autori gjerman ka pershkruar me hollesi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of