Draft-ligji “Për tatimin mbi të ardhurat” / Shtyhet fitimi mbi kapitalin për bashkimet apo ndarjet e aksioneve

09/11/2020 12:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLigji “Për tatimin mbi të ardhurat” pritet të ketë disa ndryshime sa u takon rasteve të bashkimeve, ndarjeve apo transferimit të aksioneve nga ana e kompanive, duke parashikuar shtyrje të fitimit mbi kapitalin. Në relacionin që shoqëron draftin thuhet se kjo vlen për shoqëritë rezidente në Shqipëri. “Duke qenë se Shqipëria ende nuk është anëtare e BE-së dhe si e tillë nuk mund të operojë me të njëjtat rregulla me shtetet e tjera anëtare në tregun europian, u pa e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of