Dragoti: Ulja e lindshmërisë është reflektim i mirëqenies së ulët

14/11/2016 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProfesor Edmond Dragoti thotë se ritmet e rënies së lindjeve do të vazhdojnë të jenë në rritje, derisa të krijohet stabilitet social, politik dhe ekonomik dhe të realizohet procesi i kulturimit me ideologjinë e re individualiste. Nga studimet tona del se problemet sociale dhe kriminaliteti rriten kryesisht nga niveli i ulët i mirëqenies. Rritja e saj do të sjellë edhe qëndrueshmërinë e lindshmërisë në vendin tonë, tha ai në një intervistë të posaçme për ‘Monitor’. Zoti Dragoti, lindjet gjatë tremujorit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of