Drama e turizmit

06/07/2020 9:09 AM 0 komente

Turizmi në kohë pandemie po përkufizohet nga rezervime afatshkurtra 2-3-ditore dhe kryesisht në fundjavë, për shkak të pasigurisë. Çmimet e hoteleve kanë pësuar ulje në pjesën më të madhe të bregdetit. Durrësi dhe pas tij Vlora e Shëngjini, mbeten pikat më të frekuentuara. Përfaqësuesit e strukturave akomoduese dhe turoperatorët bien dakord se këtë vit, sezoni do të jetë njëmujor, nga 15 korriku në 15 gusht, dhe mbijetesa do të jetë e vështirë për të gjithë. Hapja e kufijve nga BE […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of